Grafické návrhy tiskovin

Mnoho lidí si myslí, že tiskoviny jsou jedna z mála reklamních médií, kde mohou povolit uzdu svému slohovému nadání – bohužel.

Skutečnost je trochu jiná, v dnešní uspěchané době nemá nikdo chuť ani náladu číst si ve Vaší firemní brožuře o Vašem výrobku nic neříkající superlativa. Buďte konkrétní, uvádějte pouze stručné popisky, které vystihují výhody proti konkurenčním výrobkům, proč by Váš výrobek měl mít zákazník doma nebo proč byste si ho koupil/a Vy. Technické údaje uvádějte v přehledné tabulce. Pokud se skutečně jedná o sofistikovaný výrobek, který si zaslouží důkladný popis se všemi výhodami, různými pohledy – uveďte odkaz na příslušnou www stránku.

I u tiskovin platí, že nechcete-li zapadnout mezi ostatní, nebojte se experimentovat. Samozřejmě někdy to bude stát o pár halířů či korun více, ale např. jen změna způsoby vazby, formátu nebo gramáže Vám může zajistit, že tiskovina neskončí v koši.

Při vytváření mějte na mysli, k čemu bude tiskovina určena – má se jednat o image katalog pro obchodní zástupce? Nebo to bude produktový katalog, ve kterém bude denně někdo listovat a hledat objednací číslo a cenu? Je to leták určený primárně pro oslovení co nejširší skupiny lidí a bude se třeba distribuovat do schránek?