Grafické návrhy billboardů

Venkovní reklama bývá spoustou odborníků zatracována jako neefektivní, protože neexistuje jednotné měření, tj. mediální agentury nemají jak masírovat klienta o další peníze tím, že předloží nic nevypovídající papír s různými čísly a grafy o výkonu reklamní kampaně.

Nikdo však nemůže rozporovat, že většina ekonomicky aktivních lidí je každý den mobilní – přesouvá se do práce, na nákupy, za zábavou – všude zde může působit vhodně zvolená venkovní reklama např. billboardy, city-lighty. Věděli jste, že ekonomicky aktivní člověk ve větším městě najede průměrně 47 km? Stačí si jen najít pro vás to pravé podle skupiny lidí, kterou chcete oslovit.

Při realizaci billboardů či jiného druhu venkovní reklamy mějte vždy na paměti heslo „MÉNĚ JE VÍCE“. Čím méně textu tím lépe. Poté si stanovte priority a cíle, které chcete venkovní reklamou dosáhnout. Má-li se jednat o image reklamu, posilování značky apod. nebojte se použít kontroverzní návrhy, zkuste dát reklamě novou perspektivu, vybočte z tradičních rozměrů. Pokud chcete zaujmout či se prosadit před konkurencí, chce to odvahu. Toto úplně nebude platit o venkovní reklamě sloužící jako navigace tj. různé směrovky, orientační systémy, billboardy sloužící jako ukazatele, jakým směrem se má potenciální zákazník ubírat. Zde volte střídmost a přehlednost.